poniedziałek, 24 września 2012

Przesłanie do młodych adeptów prawa (mail)


Kolejny otrzymany mail: „Przesłanie do młodych adeptów prawa, którym się wydaje, że jeśli dostali się na aplikację prawniczą to złapali Pana Boga za nogi”.

(cytuję)

Niech młodzi prawnicy zobaczą sobie wyniki tegorocznego testu z egzaminu zawodowego. Np. wyniki dla OIRP Szczecin: http://oirp.szczecin.pl/dla-aplikantow/egzamin-radcowski-2012/wyniki-egzaminu-radcowskiego/
Wystarczą odpowiednie pytania (np. z „przepisów przejściowych i końcowych”) i bez żadnego problemu można tak ułożyć test, aby egzaminu końcowego nie zdało 2/3 aplikantów (którzy po niezdanym egzaminie zawodowym, po 8 latach nauki i zainwestowanych dziesiątkach tysięcy złotych, wracają do statusu… „maturzysty”).
Niestety korporanci potrafią liczyć, a każdy dodatkowa osoba w zawodzie, to dla nich wymierna strata ekonomiczna i zrobią wszystko aby nowych osób w zawodzie było jak najmniej.”

Ps. Dziękuję za już otrzymane maile (szczególnie te ze słowami poparcia dla mojego bloga). 
Zachęcam również do przesyłania mi rzeczowych maili ze spostrzeżeniami dotyczącymi "deregulacji". Jak widać, do wszystkich maili staram się ustosunkować (nigdy nie ujawniam źródła, a nawet imienia autora). 

UPDATE:
Na teście rzeczywiście były pytania z "przepisów przejściowych i końcowych", ale egzamin w Szczecinie oblało 2/3 aplikantów po zsumowaniu wyników z wszystkich przedmiotów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz