wtorek, 4 grudnia 2012

"Nie dla idiotów" (wpis multimedialny)

Dziś forma multimedialna:

Oto Konferencja prasowa SLD, gdzie prezentowany jest pomysł szukania poparcia u nowego prezesa PSLu przeciw deregulacji, a także zostaje przedstawiony pierwszy zawód który ma zostać objętych ochroną: Notariusze (o deregulacji Notariuszy więcej napisałem TUTAJ):

Ponadto przedstawiony jest zupełnie nowatorski zmniejszenia ilości zawodów regulowanych o ok. 100.

TV SLD (konferencja prasowa):.

Proponuję od razu ustawić fragment od 7:10 gdzie SLD przekazuje swój nowatorski pomysł na deregulację i zmniejszenie liczby zawodów regulowanych o około 100 poprzez... ich łącznie. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi - człowiek z SLD mówi to zupełnie poważnie !
Na pierwszy "ogień" (zupełnie poważnie!) proponuje "deregulację" zawodu przewodnika, poprzez połączenie 3 zawodów przewodników (górski, miejski i turystyczny) w jeden zawód regulowany. No i tym prostym ruchem będzie wielki sukces "deregulacyjny" - 2 zawody mniej (378 zamiast 380). 

Polecam również fragment od 6:30 - gdzie człowiek z SLD przyznaje wprost, że SLD chce zachować regulacje zawodowe, dla ochrony "finansów i mienia obywateli" (...głupich obywateli???).
W tym miejscu SLD wykazuje się po prostu elementarną nieznajomością Konstytucji RP, która w art. 31 ust. 3 NIE PRZEWIDUJE takiej przesłanki odbierania Polakom wolności jak "ochrona finansów i mienia obywateli". Zapytajcie mecenasa Kalisza !!!

Na to wszystko jest tylko jeden komentarz:

KAZIK - Czy wy nas macie za idiotów (z albumu Oddalenie):


Specjal thanks go to M.Z. z bloga "Wolne Przewodnictwo" który wygrzebał ten wspaniały klip z konferencją SLD.

2 komentarze:

  1. http://tvp.info/informacje/polska/obrazkami-w-plany-deregulacji-zawodow/9324770

    OdpowiedzUsuń