piątek, 21 czerwca 2013

Link do ustawy deregulacyjnej

Na prośbę czytelników poniżej linki do ustaw deregulacyjnych:

1. Ustawa Deregulacyjna:
(wersja ostateczna, skierowana do podpisu przez Prezydenta, a następnie publikacji w Dzienniku Ustaw).

2. Ustawa Deregulacyjna:
(projekt który prawdopodobnie 25.06.2013 r. zostanie przyjęty przez Rade Ministrów i w takiej wersji skierowany do sejmu).

3. Ustawa Deregulacyjna:
(wersja z 18.06.2013r, początek prac ministerialnych, konsultacje).


Oczywiście nie muszę dodawać, że "deregulacji" (tj. przyznania klientom wolności wyboru prywatnego usługodawcy - na własny koszt i odpowiedzialność) jest tam jak "na lekarstwo". Większość rozwiązań to "pseudo-deregulacja" z której nic nie wyniknie dla obywateli, polegająca na drobnych korektach regulacji (które to regulacje nadal pozostają w mocy).

[suplement]
Dziś na Polsacie trafiłem na wypowiedź socjologa, który odnosił się do spadających notowań Platformy i Premiera. Postawił on diagnozę, iż jest to efekt "szumnych zapowiedzi działań" połączonych z "mizernym wykonaniem", z czego kompletnie nic nie wynika dla przeciętnych wyborców.
Stwierdził, iż zaczęło się "chemiczną kastracją pedofilii" - co było niemal sztandarowym hasłem PO kilka lat temu, do czego powstało jakieś tam marne prawo, co po prostu nigdy nie działało i nadal nie będzie działać.
...a skończy się na ograniczaniu wydatków partii politycznych na wina, cygara i imprezy w nocnych klubach. Prawdopodobnie powstanie do tego ustawa która zlikwiduje lub ograniczy subwencję budżetową - ale co nie ukróci ani o jotę wydatków partyjnych na wina, cygara i imprezy w klubach, gdyż te (co oczywiste) znajdą sobie inne źródła finansowania (np. państwowe spółki).

Nie trudno zauważyć, że podobnie jest z deregulacją.
Szumne zapowiedzi są już od minimum kilku lat.
Działania prowadzone są z "wielką pompą".
...ale faktycznie uchwalane ustawy, to "pseudo-deregulacja", która ani o jotę nie zmienia obecnego statusu Rzeczpospolitej Korporacyjnej i nie poprawa oferty usługowej dla klientów. 

2 komentarze:

 1. Tylko dlaczego nikt nie pisze o tym, że sama przymusowa przynależność do korporacji jest niezgodna z Konstytucją.

  http://www.edukacjaprawnicza.pl/images/files/wniosekrpodotk.pdf

  http://fakt-opinie.salon24.pl/100519,janusz-kochanowski-przymusowa-przynaleznosc-do-korporacji-zawod

  http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/tk-oceni-obowiazek-przynaleznosci-do-samorzadow-zawodowych

  http://www.rp.pl/artykul/246924.html?print=tak&p=0

  OdpowiedzUsuń
 2. ...bo JESZCZE BARDZIEJ NIEKONSTYTUCYJNYM jest pozbawienie obywateli prawa wolnego wyboru prywatnego usługodawcy, na własny koszt - rzekomo "dla ich dobra" - w sposób oczywiście sprzeczny z art. 31 ust. 3 Konstytucji.

  Niekonstytucyjny obowiązek zrzeszenia w korporacji zawodowej i opłacania składki korproacyjnej to przy tym "pan pikuś".

  OdpowiedzUsuń