czwartek, 16 maja 2013

Min. Biernacki jeszcze większym "pseudo deregulatorem"

Minister Marek Biernacki okazał się jeszcze większym bezideowym "pseudo deregulatorem" niż jego poprzednik - były Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Biernacki rozpoczął swoje urzędowanie od... "rozmiękczania" ustawy deregulacyjnej (III-transzy, tej która jest jeszcze w jego gestii).

Oto jak donosi prasa "wracają" regulacje zawodowe Maklerów i Doradców Inwestycyjnych, a deregulacja  wg. Biernackiego będzie kontynuacją "niechlubnej" praktyki "korygowania regulacji" zamiast "deregulacji" (dla Maklerów alternatywą będą jakieś "akredytowane studia" - tak aby znowu "naganiać" studentów na bezwartościowe zajęcia, jak to miało miejsce w przypadku regulacji rynku pośredników nieruchomości).

Szczegóły tu: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Maklerskie-egzaminy-zostaja-Beda-tez-nowe-sposoby-zdobycia-licencji-2828305.html

ps.
Pos. Wipler i jego Fundacja Republikańska z pewnością są z siebie zadowoleni. Już od swojego pierwszego "raportu" bronili regulacji zawodu Maklera, która w XXI nie ma racji bytu (99,9% transakcji nie przechodzi przez maklerów, tylko systemy informatyczne, a 10-30% jest wręcz zlecana przez algorytmy komputerowe które "na bieżąco" analizują sytuację rynkową, odpowiednio na nią reagując !).7 komentarzy:

 1. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,13897097,_W_psychologii_jest_mnostwo_szarlatanerii__wrozenia.html#TRrelSST

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry tekst. Autor wykazuje ze nawet profesorowie sa piewcami jaki juz dawno obalonych teorii. Na pytanie o weryfikowanie uslugodawcow autor daje klientom proste wskazowki (pyt. 15) - m.in. radzi zapytac o stosowane metody i ich naukowr potwierdzenie oraz o czlonkostwo w renomowanych stowarzyszeniach

   Usuń
 2. No to mamy nihil novi

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytajcie Panowie to

  http://prawo.rp.pl/artykul/838825,1009251.html

  he he

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Festiwal rozwadniania pseudo-detegulacji trwa. Nie tylko w MS pod nowym kierownictwem, ale tez obecnie w Senacie.

   Usuń
 4. Ja już się spotkałem z pouczeniami sądów o wyznaczeniu pełnomocnika nie tylko w osobie prawnika korporacyjnego i tak powinno być zgodnie z brzmieniem art. 87 par. 1 k.p.c. gdzie jest określony krąg pełnomocników profesjonalnych.
  Sąd Najwyższy wielokrotnie już tę kwestie podnosił, a ostatnio w uchwale 7 sędziów, dokonując wykładni, że pełnomocnikami profesjonalnymi są również podmioty profesjonalnie świadczące usługi spoza korporacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahahah
   Następnym razem jak sobie wymyślisz istnienie jakiegoś rzekomego orzecznictwa Sądu Najwyższego PRZEMYŚL TO !!!
   W art. 87 kpc poza prawnikami korporacyjnymi są wymienieni głównie... członkowie rodzin (!!!) co nie NIC wspólnego z "profesjonalizmem".
   Zamiast bezmyślnych komentarzy o rzekomym orzecznictwie SN - poproszę o konkretne sygnatury... albo powstrzymanie się od komentowania.
   ps. a tak na marginesie, co wspólnego ma to wymyślone, rzekome, orzecznictwo SN z komentowanym wpisem ???

   Usuń