czwartek, 18 kwietnia 2013

Poseł D. Joński (SLD) ryzykuje życiem i zdrowiem własnej rodziny !!! (LINK)

Polecam trafny i dosadny wpis M.Z. z Akcji Wolne Przewodnictwo:

Szczególnie polecam ten link:
"anty-deregulatorom" z SLD, od Palikota czy PSL, oraz
"pseudo-deregulatorom" (który chcą pozostawić nadal regulacje korporacyjne na swoim miejscu, nieznacznie je modyfikując) z PO czy PiS,
który również mogą zostać przyłapani przez "Fakt" na korzystaniu z wolnorynkowych usługodawców !!!

Od siebie dodam tylko, że kilka dni temu widziałem w telewizji, jak poseł Joński (czołowy anty-deregulator w szeregach SLD po wyrzuceniu mec. Kalisza), przekonywał (czytuje z pamięci!), iż: "deregulacja zawodu Adwokata, Notariusza czy Przewodnika to zagrożenie dla zdrowia i życia klientów" :-)
PLUS:
Poseł Joński wreszcie doczytał Konstytucję RP (szczególnie art. 31 ust. 3) i już nie plecie bzdur o "zagrożeniu dla finansów i majątku" jako przesłance istnienia regulacji korporacyjnych - która to przesłanka jest po prostu sprzeczna z Konstytucją RP.
MINUS:
Powoływanie się akurat na przesłankę "zagrożenia życia i zdrowia" w świetle deregulacji usług Adwokackich czy Notarialnych, delikatnie mówiąc... wywołuje uśmiech politowania. Ale rozumiem, że z 5 dostępnych konstytucyjnych przesłanek ograniczania wolności Polaków, ta była najrozsądniejszym wyborem (...no bo przecież nie da się powołać na "ochronę środowiska naturalnego").  

1 komentarz:

  1. Deregulacja to przede wszystkim zagrożenie dla majątku i finansów ale panów mecenasów i stąd brak deregulacji obiecywanej nam przez samego pana premiera Tuska.

    OdpowiedzUsuń